Szafiry

Ile kosztuje pierścionek z szafirem?

Pierścionki z szafirem są niezwykle eleganckie i stylowe! Ta wyrafinowana biżuteria będzie nie tylko doskonałym prezentem dla kogoś bliskiego naszemu sercu, ale jest też prawdziwym hitem wśród pierścionków zaręczynowych. Każdy, kto pragnie dokonać zakupu tego typu ozdoby, zastanawia się na pewno, ile kosztuje pierścionek z szafirem?

    DLACZEGO SZAFIR?

    Dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup pierścionków właśnie z szafirem? Ten kamień szlachetny od wieków uznawany jest bowiem za kamień magiczny – taki, który zapewnia nieśmiertelność i wieczną młodość! Podobno – jak twierdzili starożytni – dodaje również odwagi, uspokaja zdenerwowanych, przynosi noszącej go osobie szczęście oraz odgania od niej złe moce! Pozytywnie oddziałuje również na zdrowie człowieka, między innymi pomagając mu uporać się z bezsennością oraz przeziębieniem.


Głównym jednak powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup biżuterii z szafirem jest niezwykłe piękno tego kamienia. Szafiry mogą mieć różne kolory – od bezbarwnego, poprzez pomarańczowo-czerwony do nawet czarnego. Najpopularniejszą, najbardziej znaną i najbardziej charakterystyczną odmianą jest jednak szafir niebieski. Głęboka barwa tych kamieni, ich blask i przejrzystość przyniosła mu podziw wielu pokoleń i do tej pory zadziwia swoim pięknem.

    PIERŚCIONEK Z SZAFIREM

    Pierścionki z szafirem można kupić dla samego siebie lub też dla kogoś nam bliskiego. Panowie często decydują się na taką biżuterię w momencie oświadczyn. Pierścionki z szafirem występują wówczas zwykle w towarzystwie drobnych brylantów. Najpiękniej wyglądają, gdy skomponuje się je z białym złotem – właśnie taką wersję często wybierają (ku uciesze kobiet!) panowie. Ile jednak kosztuje tak piękny pierścionek zaręczynowy? Ceny są różne – wiele zależy od wielkości kamienia. Na rynku można znaleźć pierścionki za kilkaset złotych, ale są i takie, za które trzeba będzie zapłacić kilka lub kilkanaście tysięcy. Te droższe to zwykle wersja z brylantami, choć i tu wielką rolę gra ich wielkość i ilość. Jesteśmy w stanie znaleźć piękne pierścionki z małym szafirem i drobnymi diamentami nawet za niewiele ponad tysiąc złotych. Ale wielu panów decyduje się na dodatek w postaci cyrkonii – one także prezentują się wspaniale, a cena pierścionka drastycznie spada.
Kupując tego typu pierścionki na prezent lub dla samego siebie, można zrezygnować z otoczki i zdecydować się na wersję z samym szafirem. Nie musimy również wybierać złota, lecz srebro. Ile w takim wypadku będzie nas kosztowała ta wspaniała część biżuterii? O wiele mniej – jesteśmy w stanie kupić tę ozdobę nawet za kilkadziesiąt złotych.