Szafiry

Szafir – kolor i odmiany

Szafir to jeden z twardszych, a jednocześnie rzadziej występujących minerałów. Jednocześnie zachwyca swoją niesamowitą barwą, która przypada do gustu wielu kobietom. Szafir ukochali jubilerzy, którzy chętnie wykorzystują go do produkcji pięknych pierścionków oraz wisiorków i kolczyków. Ten kamień pięknie wygląda z platyną, białym złotem oraz srebrem, podkreślając kolor tych cennych kruszców.

Szafir to magiczny kamień szlachetny, który występować można w bardzo wielu różnych barwach. Najbardziej ceniony i jednocześnie najintensywniej poszukiwany jest szafir niebieski, który określany jest jako szafir w kolorze kaszmirskiego błękitu. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ten piękny kamień występuje również w szeregu innych kolorów.

z4Dostępny jest szafir bezbarwny, który laicy określają mianem białego. Fachowcy zwą go natomiast leukoszafirem. Szafir pomarańczowożółty nosi miano padparadży. Oprócz tego w jubilerstwie powszechnie wykorzystywane są szafiry w kolorze pomarańczowoczerwonym, czerwonym, jasnoróżowym, purpurowym, a nawet fioletowym. Prawdziwym hitem są szafiry w kolorze czarnym, które prezentują się niezwykle elegancko i klasycznie. Trafić można również na szafiry zielone, które przez laików mogą być prace za szmaragdy. Niezwykle interesujące są szafiry dwubarwne.

Bez względu na to, na jaki kolor szafiru się zdecydujemy, możemy być pewni, że do naszych rąk trafi kamień niezwykły, który zawsze będzie prezentował się pięknie. Szafiry idealnie wyglądają bez względu na kolor włosów oraz oczu. Pasują w zasadzie do każdego odcienia karnacji. Są kamienia uniwersalnymi, które doskonale sprawdzają się w przypadku ważnych okazji, na których trzeba prezentować się idealnie.

Szafiry to kamienie, które przypadną do gustu każdej eleganckiej i ceniącej klasykę kobiecie. Wykonana z nich biżuteria to prawdziwa kwintesencja kobiecości. Są klasyczne, ponadczasowe i po prostu pięknie. Doskonałe zarówno na wesele, ślub, jak i ekskluzywną kolację o charakterze typowo biznesowym.