Szafiry

Znaczenie i właściwości szafiru

Szafir to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Zdobi najznakomitsze klejnoty oraz insygnia królewskie, w tym koronę brytyjską i korony władców rosyjskich, a także pierścionki zaręczynowe w prestiżowych sklepach jubilerskich. Ten wspaniały kamień o unikatowej błękitnej barwie, głębokiej kolorystyce, posiada też szereg właściwości prozdrowotnych oraz znaczenie magiczne.

z22Szafirami w dawnych czasach nazywane były wszystkie kamienie naznaczone głęboką, niebieską barwą. Dopiero w XIX stuleciu nazewnictwo to zostało zawężone i zaczęło obejmować tylko kamienie o określonym składzie chemicznym. W takiej postaci szafir odznacza się cennymi właściwościami jeśli chodzi o minimalizowanie lub eliminację niektórych dolegliwości i schorzeń. Ten niezwykły kamień szlachetny pomaga przy regulowaniu podwyższonego poziomu ciśnienia krwi i wspomaga pracę serca. Ponadto niweluje stany zapalne, łagodzi przeziębienia i obniża podwyższoną temperaturę ciała.

Szafir dobroczynnie wpływa na sen – minimalizuje kłopoty z zaśnięciem i nocnym budzeniem się. Nie bez znaczenia jest też pozytywny wpływ tego kamienia na aparat wzrokowy oraz na mankamenty skórne, opuchlizny i infekcje.

Na uwagę zasługuje również znaczenie symboliczne, jakie niesie ze sobą szafir. Noszony jako talizman ma być dostarczycielem prawdziwej mocy, szczęścia, energii do działania oraz duchowego wsparcia. Ma też zapewniać pomyślność w miłości oraz wspierać swojego właściciela w podejmowaniu właściwych wyborów i w odważnym dążeniu do celu. Pomaga rozpoznać obłudę i fałsz, a zamiast tego kieruje na właściwą życiową drogę.